ویژه نامه میلاد امام زمان علیه السلام - آقا جان میلادتان مبارک باد

امام باقر علیه السلام از پدرانش نقل کرده اند که امیرالمومنین  علیه السلام بر فراز منبر فرمود:« مردم! در واپسین حرکت تاریخ و آخرالزمان گرانمردی از فرزندان من ظهور خواهد کرد. او چهره اش سفید و آمیخته به سرخی است. شکمش اندک برآمده ، پاهایش قوی و نیرومند و قامتش چهارشانه است و بر پشت دو نشانه دارد: یکی بر روی پوست و به رنگ آن و دیگری بسان نشانه ی پیامبر در چهره.»

«هنگامی که پرچمش به اهتزاز درآید شرق و غرب جهان را روشن می سازد و دست مبارکش را بر سر بندگان خدا می نهد و به برکت آن قلبهای ایمان آورندگان از قطعه های آهنی سخت تر و مقاوم تر می گردد و خدا به هرکدام از آنان قدرت و توان چهل قهرمان میدان پیکار را ارزانی می دارد.»

«با ظهور او موجی از شادی و شور عالم گستر می گردد بگونه ای که هیچ مرده ای از مومنان نمی ماند جز اینکه موج شادی و شور در آرامگاهش قلب او را شادمان می سازد و مردگان در عالم برزخ به نشانه شادمانی به دیدار یکدیگر می شتابند و قیام مهدی علیه السلام را به هم نوید می دهند.»

حضرت جواد علیه السلام از پدران گرانقدرش علیهم السلام آورده است که امیر مومنان علیه السلام فرمود:«برای قائم ما غیبتی طولانی است و من شیعیان را می نگرم که در غیبت او بسان گله ی بدون شبان سرگردانند ، دنبال چراگاهند و نمی یابند.»

«آگاه باشید که هرکس از اینان بر دین خویشتن استوار باشد و قلبش به خاطر غیبت طولانی آن حضرت سخت نگردد ، چنین کسی با من است و در قیامت در درجه ی من.»

آنگاه فرمود:« قائم از ماست. هنگامی که ظهور می کند بیعت هیچ کس را برگردن ندارد و به همین جهت ، هم ولادت او در نهان انجام گرفت و از نظرها غایب گردید.»

نیمه ی شعبان رسیده مژده بر ما شیعیان

در چنین روزی دمیده نور حق بر این جهان

صد مبارک باد گویم بر شما این روز را

چون که آمد منجی ما مهدی صاحب زمان

 

 

/ 25 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عاشق حسین

سلام هنوز منتظر لبیک شما هستم. یاعلی......[گل]

اخرالزمان

بشنو از دور صدای نفری می آید گویی از یوسف کنعان اثری می آید میرسد دوره هجران تو پایان دیگر دل غمگین تو را خوش خبری می آید چشم دل باز کن و بر افق جاده نگر که سواری به شتاب از سفری می آید خیز از این خواب گران با دل و جانت حس کن که نسیم خوش وقت سحری می آید بشنو از هر طرف این رایحه ناب وصال موسم فصل تر و تازه تری می آید بشکفد بخت جهان زآمدن فصل بهار دگر این باغ جهان را ثمری می آید بدرخشد همه جا از اثر پرتو دوست نوبت تابش و آن جلوه گری می آید ولادتش مبارکش منتظر حضورتان یامهدی

فطرس

امشب بهانه ها همگی جور می شود حتی پیاله کاسه ای از نور می شود وقتی نگاه یار قدم رنجه می کند چشم تمام صاعقه ها کور می شود بهر خوش آمدید به پای ادیب عشق شعر و شعور اهل ادب شور می شود لعلی که غمزه های نگاهش درست کرد والله باعث تب انگور می شود از بس که محو او شده ماه چهارده پشت نقاب، جلوه ی مستور می شود بلقیس را بگو که سلیمان ما ببین آن کس که شاه روبرویش مور می شود با زلف ذوالفقار زِ قبضه درآمده دنیا برای خصم علی گور می شود وقتی دعای فاطمه پشت و پناه اوست چشم حسود از نظرش دور می شود امشب جمال محشر کبری جلا گرفت ذکر اَنَا الحق است که شیپور می شود یوسف ترین قمر سر بازار آمده در جلوه ای زِ حیدر کرّار آمده امشب تمام ﻣﺄذنه ها را اذان بده آیات روح بخش خدا را نشان بده سجاده پهن کن که مکبّر به صف شده قدقامتت نشان زمین و زمان بده الله اکبر تو مرا مست می کند جامی بیار و بر دل خسته توان بده هرکس قنوت دست تو را دید،سجده کرد قدری سجود سجده کنان را امان بده امشب به پای منبر تو آسمان نشست دستی برای عرش الهی تکان بده بی اذن تو تکلم مدح تو کار کیست؟ در حدِّ چند بیت ، سخن را زبان بده هرچیز هست و نیس

بیت العبّاس

او می آیــــــــد با دعوت محمدی ... با صولت حیدریه ... با عصمت فاطمیه ... با حلم حسنیه ... با شجاعت حسینیه ... با عبادت سجادیه ... با مــآثـر باقــریه ... با آثــار جعفریه ... با علوم کاظمیه ... با حجج رضــویه ... با جود تقـــویه ... با نقاوت نقـویه ... با هیبت عسکریــه ... و با غیبت الهیــه ... اللهم عجل فَرَجَه و سهّل مخرجه و اوسع منهجه ... سلام خواهرم عیدتون مبارک ایشالله همیشه در پناه حضرت مهدی باشی [گل]

بیت العبّاس

روز ظهور می رسد آیا ؟ خدا کند باید امام منتظران یک دعا کند آید ز کعبه بانگ اناالمهدی اش به گوش از شرق و غرب، لشکر خود را صدا کند خواند کنار بیت خدا روضۀ حــسـین یک باره کعبه را حرم کربــلا کند..

علی(معلم عشق)

سلام خواهری خوبی؟ وقت زیبا بخیر عید بر همه مبارک باد [گل] از پنجره دلم که قابی شکسته دارد صدایت می زنم نسیم نام تو بر لبهایم می وزد خیال سبزت همیشه با من است تو این جایی، در قاب پنجره هایی که رو به باغ خدا باز است دستهایت طراوت و سبزی را تکرار می کند از نگاهت ستاره و مهتاب می چکد خورشید ذرهای از مهربانی توست اگر ابر می بارد اگر گل می روید پرنده اگر می خواند چشمه اگر می جوشد رود اگر می خروشد برای توست زیرا تو آن رویای صادقانهای که ظهورت مرهم تمام زخمهاست تو آن قدر زلال و پاکی که از غبار پنجره ها دلت می گیرد شاید پیش از آمدنت باران ببارد و آسمان، تمام کوچهها و خانهها را بشوید ای سبز قامت ای بهار ای نور ای امید دستهای مهربانت را که از نوازش لبریز است و نگاه روشنت که آئینه صداقت است را دوست می دارم بگو چشمهای ما کی و کجا مهربانی نگاه تو را می نوشد ؟ و دلهای ما کی با ظهور تو آرام می گیرد ؟!

محب مولا

انشاالله روزی درتقویم خواهند نوشت:تعطیل روزفرج مهدی فاطمه بعد درمدینه کنار ساختمان نیمه کاره تابلومیزنند:پروژه حرم مطهر بی بی دوعالم حضرت زهراسلام الله علیها،کارفرما: قائم آل محمد پیمانکار: یاران حضرت مساحت:وسعت دل تمام شیعیان سلام عزیزم عیدتوهم مبارک[قلب][گل][گل][گل][گل]

رها

من غـریــب افتـاده ام اندر دیـار ِ بی کسان من یکی جا مانده هستم از تبار ِبی کسان ای سفر کرده بیا که کشت ما را هجر ِ تو پس تو کی پایان دهی بر انتظار بی کسان گـر بیفتـم در میـان ِ بستر ِمـرگـم ، غـریـب میشود حاضر شوی در احتضار بی کسـان در کنــار ِ مـا نشـد منـزل نـمـایـی اختـیــار می شود آیـا بیـایی بر مزار ِ بی کسـان؟! بعـد ِ پیــر ِ میکده ، رنگ ِ خزان بر دل زدنـد سوی مـا بـرگـرد ای زیبـا بهار ِ بی کسان خوبرویان جمله در هجران ِ تـو ،رفتند و مـا مانده ایم اندر رهت ای گلعذار ِبی کسـان بـی قــراری ِتـو بـهـر ِ مـا بُــوَد ظـاهـر ولـی ما به فکرت نیستیم ای بیقرار ِ بی کسـان کاش از شرم و حیای تو ،نصیب من شـود تا بسوی تو شوم من همقطار بی کسـان الـلّـهـــم عـجّــل لـــولــیــــک الــفــــــرج

معتمدی

عالی و بیست بود متشکرم و ممنون

معتمدی

الحمدالله موقیعت پیش اومد ادامه اش رو میخونم امیدوارم راضی باشین