منتظران ظهور

ابي اسحاق گويد: جمعي از موثقين اصحاب اميرالمؤمنين(علیه السلام) نقل كردند كه شنيديم اميرالمؤمنين(علیه السلام) در يكي از خطبه هايش چنين مي فرمود: بار خدايا من مي دانم كه بساط علم و دانش برچيده نمي شود و مايه هايش از ميان نمي رود (يعني هيچگاه روي زمين را كفر و ضلالت محض فرا نمي گيرد و هميشه كم و بيش آثاري از توحيد و هدايت يافت مي شود) و مي دانم كه تو روي زمينت را از حجتي بر خلق خالي نسازي كه او يا آشكار باشد و فرمانش نبرند (مانند اميرالمؤمنين و امام حسن(علیه السلام) در دوران خلافت خود) و يا ترسان و پنهان (مانند امام زمان(علیه السلام)) تا حجت تو باطل نگردد (و مردم بر تو حجت نداشته باشند) و دوستانت بعد از آن كه هدايتشان فرمودي گمراه نشوند، ولي آنها كجايند و چقدر؟ ايشان از لحاظ شماره بسيار اندك و از لحاظ ارزش نزد خداي جل ذكره بسيار بزرگند، ايشان پيرو پيشوايان دين و امامان رهبرند. همان اماماني كه به آدابشان پرورش يافته و به راه آنها رفته اند.

اينجاست كه علم و دانش ايشان را به حقيقت ايمان آگاه ساخته و روحشان نداي پيشوايان دانش را لبيك گويد و همان احاديثي كه بر ديگران مشكل آيد براي ايشان دلنشين باشد و به آن چه تكذيب كنندگان، از آن وحشت دارند و متجاوزان سرباز ميزنند انس و الفت دارند. آنها پيرو دانشمندانند، براي اطاعت خداي تبارك و اوليائش با اهل دنيا معاشرت كنند و نسبت به دين و براي ترس از دشمن خويش تقيه را آئين خود سازند، روح هاي ايشان به مقام بالا مربوط است و دانشمندان و پيروانشان در زمان دولت باطل لال و خاموشند و هميشه به انتظار دولت حق نشسته اند، خدا هم با كلمات خود (ائمه يا آيات قرآن و يا تقدير خود) حق را ثابت كند و باطل را از ميان ببرد.

هاي: هاي، خوشا به حالشان كه در زمان صلح و آرامش بر دينشان شكيبايي ورزيدند، هان از اشتياق به ديدارشان در زمان ظهور دولتشان، خدا ما و ايشان و پدران و همسران و فرزندان نيكوكارشان را در بهشت برين جمع خواهد كرد.

🌷🌷اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم🌷🌷

اصول کافی باب نادری درباره غیبت

/ 0 نظر / 26 بازدید