امام حسین علیه السلام:(امروز از تشنگی من به مردم بگو)

مرحوم آیت الله مروارید نقل می کردند: مرحوم حاج شیخ حسنعلی تهرانی از نجف همراه میرزای شیرازی به سامرا رفتند و اجتهاد خود را پنهان می داشتند و بسیار مورد احترام میرزا بودند. در سامرا سه مجلس عزا برپا می شده یکی منزل میرزای شیرازی دوم منزل حاجی نوری و سوم منزل حاج شیخ حسنعلی تهرانی.

حاج شیخ حسنعلی از روی کتاب جلا العیون مرحوم علامه مجلسی روضه می خواندند. در یکی از روزهای عزا که حاج شیخ می باید به منبر برود تاخیر می کند. سراغ او می روند می بینند با چشم های سرخ و گریان بیرون آمد. از او می پرسند: چطور امروز تاخیر فرمودید؟

ایشان فرمودند: من صبح از دریچه ی در به بیرون نگاه می کردم دیدم آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام نیمه خیز به طرف منزل سر کشیدند و فرمودند: (امروز از تشنگی من به مردم بگو.)

من گریان شدم و تا به حال مضطرب هستم. از او خواستند به منبر برود و مطلب را بگوید .

منبع: آثار و برکات توسل به امام حسین علیه السلام

مولف: سید عباس اسلامی

/ 10 نظر / 3 بازدید
شیعه کوچولو

سلام ممنون شما لطف دارید..خیلی مطلب جالبی بود یاعلی[گل]

جليل

سلام بر شما.. متشکرم از حضورت... واقعا حقیقتو را گفتی ...روز به روز محرم رنگ خود از دست میدهد حتی اگر عزاداری بکنند..متاسفانه از ته دل نیست ..البته اکثر مردها اینطور نیستند .....فقط بعضی از آونها برای چشم چرونی میان..اما آدمهای مخلص در عزا داری برای امام حسین(ع) وجود دارند..

زینب

سلام از مطالب خوب شما استفاده کردم شهادت امام سجاد علیه السلام رو هم به شما تسلیت میگم التماس دعا یاعلی مدد

سجاد رستمی

با سلام دوست عزیز شهادت چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام سجاد را به شما تسلیت می گویم منتظرت هستم با انتظار از دین

داداش فرهاد

سلام واقعا عالی بود لذت بردم[گل]

فقیر

سلام علیکم چه پست دلنشینی عزداری هاتون مقبول حضرت مولا و حضرت حق....خیلی جالب بود.....تشکر

مرتضی

این آیت الله مروارید همین هست که تو مشهد هستن؟! ما چه از تشنگی می فهمیم وقتی چشمان امام حسین فقط دود می دید؟ یا مهدی [لبخند]

عاشقان مهدی

واقعا چه زجری امام حسین و فرزندانشون کشیدن خیلی داستان قشنگی بود ممنون عزیزم[ناراحت]

علی اکبر معتمدی

عالی و بیست بود