میلاد سه نور آسمانی مبارک باد

میلاد با سعادت آقا امام حسین و حضرت ابوالفضل العباس و امام زین العابدین علیهم السلام بر آقا حضرت مهدی علیه السلام و تمام شیعیان و محبان آن حضرت تبریک و تهنیت باد.

درباب میلاد آقا امام حسین علیه السلام

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:«اما حسین، او از من است. او پسر من و زاده ی من است و بهترین انسانها پس از برادرش می باشد. او امام مسلمانان است و مولای مومنان و خلیفه ی پروردگار جهانیان و یاور یاری خواهان و پناه پناهجویان و حجّت خداوند بر همه ی خلق او... او سرور جوانان بهشت و دروازه ی نجات امّت است. فرمان او فرمان من است، و اطاعت از او اطاعت از من، هرکه از او پیروی کند از من است و هرکه نافرمانی او کند از من نیست.»

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:«هرکس که دوست دارد به محبوب ترین فرد روی زمین در نزد اهل آسمان نگاه کند به حسین (علیه السلام) بنگرد.»

-امام حسین علیه السلام:«ما در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله منافقین را جز به سبب دشمنی آنان با علی و اولادش نمی شناختیم.»

-امام حسین علیه السلام:«آگاه باشید که زنا زاده فرزند زنا زاده (ابن زیاد ملعون) مرا بین شمشیر آخته و ذلّت مخیّر کرده است. دور باد برای او تسلیم شدن از سوی ما ، زیر بار ذلّت و خواری رفتن از ما دور است.»

-از دعاهای امام حسین علیه السلام این بود که:«خدایا شوق به آخرت عطایم کن تا از بی رغبتیم به دنیا صدق آن را بشناسم. خدایا! چشم بصیرت در امر آخرت روزیم فرما تا با شوق دنبال خوبی ها رفته و از گناهان گریزان شوم.»

-امام سجاد علیه السلام در جواب کسی که گفت:«چقدر اولاد پدر شما کم است!»

فرمودند:«تعجب می کنم چگونه به دنیا آمدم ، در حالی که پدرم (امام حسین علیه السلام) هر روز و شب هزار رکعت نماز می خواند.»

-امام صادق علیه السلام:«امام حسین علیه السلام به خاطر رعایت احترام، هیچ وقت جلوی امام حسن علیه السلام راه نرفت و زمانی که با هم بودند ابتدا به صحبت نکرد.»

در باب میلاد حضرت عباس علیه السلام

ابالفضل پهلــــوان عالمِیـن است

سپه دار و علمدار حسـین است

ابالفضل شیر دشت کربــلا بـــود

وجودش گوهری بیش از طلا بود

ابالفضل در شجاعت چون پدر بود

برای مرتضی نیکــــو پســـــر بود

ابالفضل را خدا داد این کـــــرامت

که دستش گردد اسباب شفاعت

چو او را خواند پسر،زهرای اطهر

پس از آن او حسین را گفت برادر

چرا که او شَهِ عشق و ادب بود

 همانا در وفـــا فخــــر عرب بود

ابالفضل را ستودن افتخار است

ثنایش را سرودن اعتبار است

ولی آخر چه گویم از خصالش

بگویم از کمالش یا جمالش؟؟؟

توان وصف او در چون منی نیست

که توصیفش به یک شعر،گفتنی نیست

در باب میلاد امام سجاد علیه السلام

-امام باقر علیه السلام:«امام سجاد علیه السلام شبانه روز هزار رکعت نماز می خواند و باد همانند سنبلی او را حرکت می داد و او دارای 500 نخل بود که کنار هرکدام دو رکعت نماز می خواند و هنگامی که به نماز می ایستاد رنگ به رنگ می شد و ایستادنش در نماز همانند ایستادن بنده در مقابل پادشاه بزرگ بود، بدن او از خوف خدا می لرزید ، و همانند کسی که با نماز وداع می کند و فکر می کند آخرین نماز اوست و دیگر هیچ وقت نماز نخواهد خواند ، نماز می گزارد.»

-امام صادق علیه السلام فرمودند:«امام سجاد علیه السلام قبل از اینکه صدقه را به فقیر بدهند می بوسیدند، از امام سوال شد حکمت این کار شما چیست؟»

حضرت فرمودند:«من دست پروردگارم را می بوسم نه دست فقیر را ، زیرا صدقه قبل از این که به دست فقیر برسد در دست خدا قرار می گیرد.»

-امام صادق علیه السلام:«امام سجاد علیه السلام جز با کاروانی که او را نشناسند، مسافرت نمی کرد، و با آنان شرط می کرد که از خدمتگزاران کاروان در نیازمندی های آنان باشد.»

-امام صادق علیه السلام:«امام سجاد علیه السلام هنگام نماز لباس پشمی خشن می پوشید و در مکان زبر و سخت به نماز می ایستاد و بر زمین سجده می کرد.»

-امام صادق علیه السلام:«امام علی بن الحسین علیه السلام خوش صداترین فرد در قرائت قرآن بود و صدای قرآن خواندنش را بلند می کرد تا اهل خانه بشنوند و بهره مند گردند.»

-هنگامی که فقیر خدمت امام سجاد علیه السلام می آمد ، امام می فرمودند:«آفرین بر کسی که زاد و توشه ی مرا به آخرت حمل می کند.»

-در روایت احمد بن حنبل از معمر به نقل از شیبه بن نعامه آمده است که:«امام سجاد علیه السلام 100 خانواده را در مدینه غذا می داد و آنان را تأمین می کرد.»

منبع:مجموعه احادیث معصومین علیهم السلام- مبین 

/ 0 نظر / 5 بازدید