نشانه های ظهور امام زمان از کلام خداوند متعال

رسول اکرم(ص) فرمود: در شب معراج خداوند به من وحی فرمود:« یا محمد , از صلب علی بن ابیطالب یازده هدایت گر به دنیا بیایند که همه از ذریه ی تو هستند از نسل دختر معصوم تو(فاطمه زهرا سلام الله علیها) می باشند . آخرین آنها کسی است که عیسی بن مریم پشت سر  او نماز می خواند و او زمین را پر از عدل و داد می کند همانگونه که از ظلم و جور پر شده باشد بواسطه ی او مردم را از هلاکت نجات و از ضلالت  به هدایت راهنمایی می کنم. کورها و مریض ها را شفا خواهم داد.» پیامبر اکرم(ص) می گوید: به خدا عرض کردم: او در چه زمانی خواهد آمد؟

خداوند فرمود: در زمانی که علم از میان برود و نادانی ظاهر شود , گوینده زیاد و عمل کننده کم شود . کشتار مردم زیاد شود و فقیهان و دانشمندان هدایت گر  کم و عالمان گمراه کننده و خاین و شاعران زیاد گردند. قبرها را مسجد , قرآن ها  و مسجد ها را طلایی کنند . جور و فساد بسیار و کارهای زشت آشکارا انجام می پذیرد , امر به کارهای بد می کنند , نهی از کارهای خوب می کنند. مردان به مردان و زنان به زنان خود را ارضا می کنند. فرمانروایان کافر و اطرافیان آنها فاجر, کارگزاران ظالم و وکلا فاجر می باشند.در آن زمان در سه جا زمین فرو می رود مشرق و مغرب و جزیره العرب. شهر بصره را یکی از فرزندان تو با همراهی رنجی ها(سیاه پوستان) خراب می کنند.

فردی از نسل حسین بن علی علیه السلام قیام می کند. دجال از مشرق در سرزمینی به نام سیستان ظاهر می شود و سفیانی خروج می کند .

پیامبر اکرم (ص) عرض کرد: خدایا چه فتنه هایی که بعد از من واقع خواهد شد؟

خداوند از فتنه بنی امیه و بنی عباس و حوادثی که تا روز قیامت واقع خواهد شد را به من خبر داد.من هم وقتی از معراج برگشتم همه ی آنها را به پسرعمویم علی بن ابیطالب خبر دادم و رسالت خود را رساندم و خدای را به اندازه ی همه ی انبیا و همه ی مخلوقات گذشته و آینده حمد و ستایش کردم.

منبع: وقت ظهور ص 35 و 36

کمال الدین

/ 0 نظر / 3 بازدید