پرچم، پیراهن و شمشیر رسول خدا صلی الله علیه و آله همراه اوست

جابر از امام باقر علیه السلام روایت کرده است:مهدی به هنگام نماز عشاء در مکه ظهور می کند و پرچم ،پیراهن و شمشیر رسول خدا صلی الله علیه و آله و علائم و نور و بیان (ویژه ای) همراه اوست.

بعد از نماز عشاء با صدای بلند فریاد می زند:«ای مردم! شما را به یاد خدا و جایگاه شما در پیشگاه او متذکر می سازم. او حجت(هایش) را استوار نموده و انبیاء را به پیامبری برانگیخته است و کتاب را بر شما نازل کرد(درآن) به شما فرمان می دهد که به او شرک نورزید و به فرمان بری از فرامین او و رسولش مواظبت کنید و آنچه که قرآن آن را زنده می سازد زنده کنید و آنچه را می میراند بمیرانید و یاوران هدایت باشید و پشتیبان تقوا و پارسایی چون که دنیا نزدیکی اش نزدیک است و خبر وداع خود را سر می دهد و من شما را به خداوند و پیامبرش(صلی الله علیه و آله) و عمل به کتاب و میراندن باطل و احیاء سنّت نبوی دعوت می کنم.»

پس 313 نفر به تعداد جنگاوران مسلمان در جنگ بدر در یک جا جمع می شوند و بدون قرار و وعده ی قبلی ،همچون ابر پاییزی ،راهبان شب و شیران روز ،خداوند سرزمین حجاز را به وسیله ی اینان می گشاید و آن عده از بنی هاشم را که در زندان به سر می برند آزاد می کند و پرچم های سیاه به کوفه می رسد و آنجا مستقر می شود و گروهی از لشکریانش را برای بیعت گرفتن از مردم با مهدی به سرتاسر عالم گسیل می دارد. او(مهدی) ظلم و ظالمان را ریشه کن می کند و زمینه ی اجرای فرامینش در کشورهای مختلف فراهم می شود و خداوند قسطنطنیه را توسط او فتح خواهد کرد.

منبع:ملاحم و فتن(فتنه ها و مصیبت ها)

مولف:سید بن طاووس

مترجم:محمدهادی هدایت

/ 4 نظر / 3 بازدید
دلداده ی کربلا

سلام علیکم ان شاءالله حال و احوالتون روب شش گوشه باشه ببخشید و شرمندم که نتونستم بیام ب وبتون سربزنم الحمدلله بچه های مذهبی مث شما توی اینترنت فعالیت دارند ان شاءالله زیر سایه ی آقامون موفق باشید وبم رو با مطالبی درمورد حجاب آپ کردم ممنون میشم ک باحضور سبزتون دیدن بفرمایید دعا بفرمایید اللهم عجل لولیک الفرج یاعلی

یک دوست

سلام..هنوز بعداد مردها برای آمدنش 313نفر نشده است چقدر مرد کم داریم

kamnagir

سلام انشالله ظهور نزدیک است اللهم عجل لولیک الفرج