ویژه نامه ی میلاد نور

میلاد با سعادت آخرین نور امامت ، منجی امّت ، مظهر رحمت ، منبع برکت، آقا حضرت مهدی موعود علیه السلام بر همه ی عاشقان و پیروان واقعی آن حضرت مبارک باد.

درروایتی [از زبان حکیمه خاتون]، چنین آمده است چون حضرت صاحب الامر علیه السلام متولد شد، نوری از او ساطع گردید که به آفاق آسمان پهن شد. مرغان سفید دیدم که از آسمان به زیر می آمدند. بال های خود را بر سر و روی و بدن آن حضرت می مالیدند و پرواز می کردند. پس امام حسن علیه السلام مرا آواز دادکه:«ای عمه! فرزند مرا برگیر و به نزد من بیاور». چون برگرفتم، او را ختنه کرده، ناف بریده، پاک و پاکیزه یافتم. بر ذراع راستش نوشته بود:«جاءالحق و زهق الباطل اِنَّ ال باطل کان زهوقاً.» یعنی: حق آمد و باطل مضمحل شده و محو گردید . پس به درستی که باطل مضمحل شدنی است و ثبات و بقا ندارد.

 

اسماء و القاب شریفه ی آن حضرت علیه السلام

بقیّةالله – حجّت خَلَف و خَلَف صالح – شرید – غَریم – قائم- م ح م د – مهدی – منتظر- مآء مَعین-

حکایتی از تشرف شیخ قاسم به لقای آن حضرت علیه السلام

سید فاضل متبحر، سید علیخان حویزی نقل کرده: خبر داد مرا مردی از اهل ایمان از اهل بلاد ما، که او را شیخ قاسم می گویند و او بسیار به حج می رفت. گفت: روزی خسته شدم از راه رفتن، پس خوابیدم در زیر درختی و خواب من طول کشید و حاج از من گذشتند و بسیار از من دور شدند. چون بیدار شدم، دانستم از وقت  که خوابم طول کشیده و اینکه حاج از من دور شدند. نمی دانستم که به کدام طرف متوجه شومف پس به سمتی متوجه شدم و به آواز بلند صدا می کردم : یا اباصالح! قصد می کردم به این ، صاحب الامر را. پس در این حال که فریاد می کردم ، سواری را دیدم که بر ناقه ایست در زیّ عرب های بدوی.

چون مرا دید فرمود به من:«تو منقطع شدی از حاج؟» گفتم:«آری!» فرمود:«سوار شو در عقب من که تو را برسانم بدان جماعت.»

پس در عقب او سوار شدم و ساعتی نکشید که رسیدم به قافله. چون نزدیک شدیم، مرا فرود آورد و فرمود:«برو از پی کار خود.» پس گفتم به او:«عطش مرا اذیت کرده است.»

پس از زین شتر خود مَشکی بیرون آورد که در آن آب بود و مرا از آن سیراب نمود. قسم به خداوند! که آن لذیذتر و گوارا تر آبی بود که آشامیده بودم. آنگاه رفتم تا داخل شدم در حاج و ملتفت شدم به او. پس او را ندیدم و ندیده بودم او را در حاج پیش از آن و نه بعد از آن، تا آنکه مراجعت کردیم.

نمونه ای از سخنان گهربار امام زمان علیه السلام

-ستمکاران پنداشتند که حجت خدا نابود شدنی است ، در حالی که اگر به ما اجازه  سخن گفتن داده می شد، شک و تردید از میان برداشته می شد.

-اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی ، هدایت می شوی و اگر طلب کنی، می یابی.

-من مهدی هستم، منم قیامگر زمان ، منم آنکه زمین را آکنده از عدل می سازد ، آنچنان که از ستم پر شده بود.

اگر نبود که ما دوستار صلاح شما هستیم، و به شما لطف و مرحمت داریم، همانا به شما توجه و التفات نمی کردیم .

-سجده ی شکر از لازم ترین و واجب ترین مستحبات است .

منابع: منتهی الآمال ج 2

زندگانی چهارده معصوم 

/ 8 نظر / 3 بازدید
سی سیب

سلام وتشکر خیلی عالی بود.

سیروس

ممنون

فطرس

بارهجران تو بر دوش کشیدن سخت است پابه پای قدم خضر دویدن سخت است تو همان ماه تمامی و گرفتار محاق از شب حادثه تا روز رسیدن سخت است راه را آب زنید، تیغ و ترنج بردارید که به دیدار، سر انگشت نبریدن سخت است از بد حادثه یوسف شده کالا در مصر دُرٌ و یاقوت به بازار خریدن سخت است " از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر" درفضا نغمه داود شنیدن سخت است توکجا ومن مسکین تهی دست کجا انتظار فرج از مصر کشیدن سخت است عاقبت بار سفر بسته و برمیگردیم جلوه حضرت ارباب ندیدن سخت است چه شود آخر کار ومن از آن میترسم تا سما بی پر وبی بال پریدن سخت است "صادق" از زلف پریشان تو در زندان است بی صبا از قفس عشق پریدن سخت است میلاد منجی بشریت ، قائم آل محمد ، گل نرگس ، عزیز زهرا ، مهدی موعود (عج) بر شما مبارک باد. التماس دعا

رضا

با عرض سلام و خسته نباشید وبلاگ خوبی دارید سپاس از پست زیبای شما شما حاضرید با وبلاگ ما باهم تبادل لینک یا لگو کنیم؟ خوشحال میشیم وب سایت ما با وب سایت شما همکاری کنیم به ما هم سر بزنید... منتظر نظر شما هستیم http://tanaki13.blogfa.com در صورت تمایل نام لینک را " عاشقان مهدی " بزارید و به ما اطلاع رسانی کنید که لینک شمارا بزاریم. به امید روزهای بهتر... [لبخند]

دریــــــــــغ ازیک جوابـــــــــــ

ممکنه منتظر مهمان عزیزی بود ولی مهیای پذیرش او نبود ؟! البته که غیر ممکنه ! افسوس که ما " غیر ممکن " رو ممکن ساختیم و " ممکن " رو غیر ممکن ... ♥♥" امام زمان آمدنی نیست ، بلکه آوردنی است. "♥♥ و این جمعه هم گذشت ... یامهـــــــدی ادرکنی[گل]

گمنام

سلام بزرگوار بروزم و منتظر حضورتون[لبخند]

zahra

با سلام و وقت بخیر. و سپاس از مطالب پرمحتوا و جالب توجهتون. علی یارتان[گل]